Офіційний туристичний портал
Черкаської області

uken
Partly Cloudy

-2°C

Partly Cloudy

Історія краю

Черкащина – не просто географічний центр України, це її духовне осердя: багата природа, щедрі родючі чорноземи, неповторна історико-культурна спадщина. На Черкащині зароджувалася перша козацька республіка, формувалася українська державність.

Саме тут, у Чигирині, була її перша гетьманська столиця часів нашого великого земляка Богдана Хмельницького. Сюди ж прибували посли з багатьох європейських країн. На цих землях зародилося українське козацтво, починалися козацькі повстання, національно-визвольна революція середини XVII століття.

Черкащина – це також місце величного подвигу народу у роки Великої Вітчизняної війни. Сотні пам’ятників, меморіальних стел постали на місцях Корсунь-Шевченківської битви, Умансько-Батошанської операції, битви за Дніпро.

У часи Київської Русі її південні рубежі боронили укріплені міста-фортеці пороської, посольської, посупійської оборонних ліній: Корсунь, Желнь, Римів, Пісочин, Боров та інші.

Якщо ж ще далі подивитися у давні часи, то саме на Черкащині маємо значний масив археологічних знахідок унікальної трипільської доби, яким понад 5 тисяч років, що дає усі підстави вважати Черкащину колискою цієї культури.

Жоден із гостей нашого краю не омине своєю увагою перлину світового садово-паркового мистецтва − "Софіївку" – Національний дендрологічний парк – одне із семи чудес України, який радує своїх відвідувачів вже більше 200-от років. А чого варті лише незабутні враження від відвідин Холодного Яру, Буцького каньйону на річці Гірський Тікич, Канівськиї гір, дивовижних місць на Звенигородщині, які за унікальністю ландшафту називають малою Швейцарією.

Та якби навіть цього всього не було, то Черкащина все одно є святою землею, адже на ній народився і в ній спочиває наш національний пророк і геній – Тарас Шевченко. Нині на вас чекають оновлені шевченківські місця у Моринцях, Будищі, Шевченковому – селах, де Кобзар народився і провів дитячі роки, та священна Чернеча гора, де покоїться його прах.

Також, до послуг туристів на Черкащині 9 національних та держаних історико-культурних заповідників, храми, замки та музеї. Територією Черкащини протікає понад тисяча річок, береги яких майже повсюдно використовуються для відпочинку.

Тож щиро запрошуємо до нашого краю, який наповнений історією і сучасністю, який нині стає важливим туристичним центром України.